Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří

Jezero Maggiore, Como, Ledro, Alpy a Dolomiti

 


Lago Maggiore – Velké, široké jezero s krásnými kamínkovými plážemi ležící na rozhraní italských regionů Piemonte a Lombardie a švýcarského kantonu Ticino, má rozlohu 212,5 km², z čehož 80,1 % leží v Itálii a zbývajících 19,9 % ve Švýcarsku. Má nadmořskou výšku 193 m, délku 66 km, šířku max 10 km a hloubku max 372 m. Po Gardském jezeře je druhé největší v Itálii. Dominantou jsou ostrůvky Isola Bella, Isola della Madre, Isola del Pescatore s krásnými, upravenými zahradami se středozemní vegetací a palmami. Jezero není vhodné pro surfování, ale pro procházky a koupání. Typem na výlet je jistě botanická zahrada Alpino, která se nachází v horách nad jezerem. Tam se dá vyjet lanovkou. Doporučujeme projížďky lodičkou na jezeře.

Vzdálenost z ČR: 830 km.

 

Lago di ComoMalebné alpské jezero se nachází 50 km severně nad Milánem, u švýcarských hranic. Jeho tvar je úzký, protáhlý, připomíná fjord. S rozlohou 146 km2 představuje 3. největší italské jezero, zároveň jde o jedno z nejhlubších jezer Evropy (max. hloubka 410 m). Délka břehu je cca 170 km. Lago di Como, kterým protéká řeka Adda, má charakteristický tvar písmene Y. Díky mírnému podnebí je řada míst využívána jako klimatické lázně (Como, Cernobbio atd.). Vody jezera jsou vhodné na potápění, a windsurfing. Nejzajímavější místem je městečko Como – jižní okraj.

Vzdálenost z ČR: 830 km.

 

Lago di Ledro je malé a krásné horské jezero s průzračnou tyrkysově modrou vodou cca 18 km od severního cípu slavnějšího Gardského jezera. Jedná se o celkově klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. Zajímavostí tohoto regionu je, že po vypuknutí první světové války byli až do roku 1919 místní obyvatelé vysídleni do Čech.

Vzdálenost z ČR: 780 km.

 

Dolomiti se rozkládají na území krajů Tridentsko - Horní Adiže, Benátska a Furlandsko - Julského Benátska. Masiv Dolomity je proslulý zejména bělostnými strmými skalními stěnami a neuvěřitelně tvarovanými skalními útvary. Většina známých turistických středisek leží na silnici, která vede z údolí řeky Adiže do údolí řeky Piavy. Východiskem na nejvyšší horu Dolomit Marmoladu (3342 m n. m.) či na vyhlídku Belvedere je městečko Canazei nebo středisko zimních sportů Cortina d' Ampezzo.

Vzdálenost z ČR: 710 km Cortina d'Ampezzo.

 

 

Řadit dle:
7 položek, 1 stránka

Itálie, Lago Maggiore, Stresa

Hotel Boston ITA- Stresa / Lago di Maggiore ***

hotel leží na klidném místě, 350 m od centra městečka a 80 m od pláže a jezera.

Itálie, Lago di Ledro, Lago di Ledro

Hotel Garden Good Life s bazénem PIG– Lago di Ledro ***

hotel leží 200 m od centra a cca 300 m od jezera. Riva del Garda cca 15 km.

Itálie, Lago Maggiore, Lago Maggiore

Hotel Della Torre  PIG - Stresa / Lago Maggiore ***+

hotel se nachází cca 150 m od jezera a 20 minut chůze po promenádě od centra.

Itálie, Lago Maggiore, Lago Maggiore

Hotel Milan Speranza PIG– Stresa / Lago di Maggiore ****

hotelový komplex tvoří 2 budovy (jedna vedle druhé), v centru u pobřežní promenády, přímo naproti přístavu odkud se jezdí na Borromejské ostrovy.

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

Itálie, Dolomiti - Lago di Como, Lago di Como

Hotel Lario s bazénem PIG- Mezzegra / Lago di Como ***

hotel leží u jezera v malém městečku Tremezzina, které je vyhlášené starobylými vilami, zahradami a hoteliérstvím na vysoké úrovni.

Itálie, Lago Maggiore, Lago Maggiore

Hotel Camin s bazénem PIG- Luino / Lago Maggiore ***

nachází se v provincii Varese, 2 km od Luino a jezera Maggiore.

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

7 položek, 1 stránka
Objednejte si katalog ZDARMA
 
 
 
 


 

 

 
Přihlášení
Vytvářím objednávku...