Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří

Jezero Maggiore, Como, Ledro, Alpy a Dolomiti

 


Lago Maggiore – Velké, široké jezero s krásnými kamínkovými plážemi ležící na rozhraní italských regionů Piemonte a Lombardie a švýcarského kantonu Ticino, má rozlohu 212,5 km², z čehož 80,1 % leží v Itálii a zbývajících 19,9 % ve Švýcarsku. Má nadmořskou výšku 193 m, délku 66 km, šířku max 10 km a hloubku max 372 m. Po Gardském jezeře je druhé největší v Itálii. Dominantou jsou ostrůvky Isola Bella, Isola della Madre, Isola del Pescatore s krásnými, upravenými zahradami se středozemní vegetací a palmami. Jezero není vhodné pro surfování, ale pro procházky a koupání. Typem na výlet je jistě botanická zahrada Alpino, která se nachází v horách nad jezerem. Tam se dá vyjet lanovkou. Doporučujeme projížďky lodičkou na jezeře.

Vzdálenost z ČR: 830 km.

 

Lago di ComoMalebné alpské jezero se nachází 50 km severně nad Milánem, u švýcarských hranic. Jeho tvar je úzký, protáhlý, připomíná fjord. S rozlohou 146 km2 představuje 3. největší italské jezero, zároveň jde o jedno z nejhlubších jezer Evropy (max. hloubka 410 m). Délka břehu je cca 170 km. Lago di Como, kterým protéká řeka Adda, má charakteristický tvar písmene Y. Díky mírnému podnebí je řada míst využívána jako klimatické lázně (Como, Cernobbio atd.). Vody jezera jsou vhodné na potápění, a windsurfing. Nejzajímavější místem je městečko Como – jižní okraj.

Vzdálenost z ČR: 830 km.

 

Lago di Ledro je malé a krásné horské jezero s průzračnou tyrkysově modrou vodou cca 18 km od severního cípu slavnějšího Gardského jezera. Jedná se o celkově klidnější lokalitu vhodnou pro rodinnou dovolenou. Zajímavostí tohoto regionu je, že po vypuknutí první světové války byli až do roku 1919 místní obyvatelé vysídleni do Čech.

Vzdálenost z ČR: 780 km.

 

Dolomiti se rozkládají na území krajů Tridentsko - Horní Adiže, Benátska a Furlandsko - Julského Benátska. Masiv Dolomity je proslulý zejména bělostnými strmými skalními stěnami a neuvěřitelně tvarovanými skalními útvary. Většina známých turistických středisek leží na silnici, která vede z údolí řeky Adiže do údolí řeky Piavy. Východiskem na nejvyšší horu Dolomit Marmoladu (3342 m n. m.) či na vyhlídku Belvedere je městečko Canazei nebo středisko zimních sportů Cortina d' Ampezzo.

Vzdálenost z ČR: 710 km Cortina d'Ampezzo.

 

 

Řadit dle:
8 položek, 1 stránka

Itálie, Lago Maggiore, Lago Maggiore

Hotel Brisino ITA– Stresa / Lago di Maggiore ***

hotel se nachází v klidné části Brisino-Stresa, mezi kopci, 3,5 km od pláže a 3 km od obchodů a restaurací ve Stesa.

Itálie, Dolomiti - Lago di Como, Lago di Como

Itálie, Lago Maggiore, Stresa

Hotel Boston ITA- Stresa / Lago di Maggiore ***

hotel leží na klidném místě, 350 m od centra městečka a 80 m od pláže.

Itálie, Dolomiti - Lago di Como, Tremezzo

Hotel Bazzoni PIG– Tremezzo/Lago di Como ***

hotel tvoří 2 budovy a leží přímo u jezera, odděluje jej jenom silnice, 100 m je Parco Mayer a 500 m známá Villa Carlotta, nedaleko pláž Tremezzo.

Itálie, Lago Maggiore, Stresa

Hotel Flora s bazénem ITA– Stresa / Lago di Maggiore ***

nedávno renovovaný, elegantní hotel nedaleko přístavu s odjezdem lodí na Borromejské ostrovy . Centrum je vzdáleno cca 10 minut pěšky (800 m), jezero ...

Itálie, Lago Maggiore, Verbania

Rezidence Tre Ponti s bazénem - Verbania Suna / Lago Maggiore

rezidence se nachází u městečka Verbania, v části Suna. Komplex umístěný v bohaté zeleni má pohádkovou panoramatickou polohu a je pár kroků od města a...

8 položek, 1 stránka
Objednejte si katalog ZDARMA
 
 
 
 


 

 

 
Přihlášení