Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Důležité informace

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Pořadatel zájezdu

Pořadatelem všech zájezdů publikovaných na www.colortravel.cz je CK Color travel s.r.o., není-li u dané kapacity uvedeno jinak.  

 

Ceny

Ceny za ubytování jsou dle typu ubytování za osobu / noc, nebo týden, není-li v popisu kapacity specifikováno jinak. Veškeré příplatky uvedené v katalogu u jednotlivých kapacit v měně €, jedná se zejména o  fakultativní a povinné příplatky, vratnou kauci, aj., které se hradí při příjezdu na místě. V ceně polopenze, plné penze nejsou zahrnuty nápoje k obědům a večeřím, není-li uvedeno jinak.

Veškeré konzumace a spotřeby na místě (minibar, tenisové kurty, aj.), které nejsou součástí ceny pobytu, hradí klient na místě.

V současnosti italské obce řeší problematiku pobytových tax, v některých lokalitách byla taxa zavedena již v loňském roce, do uzávěrky katalogu neznáme její výši, tudíž není uvedena v ceně ubytování. Pobytová taxa je povinná a platí se na místě. 

Pobytové taxy v Rakousku, Chorvatsku a ve Francii se hradí vždy na místě, nejsou-li zahrnuty v ceně.

Klientské slevy

 • 7 dní za 6 dní, 14 dní za 12 dní nebo 10 dní (viz konkrétní nabídka v katalogu).
  Dny zdarma jsou poskytovány vždy z levnějšího týdne pobytu.
 • sleva pro věrné klienty CK COLOR TRAVEL s.r.o. ... 4%

Výše uvedené slevy se nekumulují a počítají se ze základní ceny zájezdu při složení 50% zálohy.

 

Způsob úhrady

 • v hotovosti
 • bankovním převodem na účet 664708028/5500 vedený u Raiffeisenbank a.s., platbu provádějte výhradně pod variabilním symbolem, který Vám sdělíme
 • poukázkami SODEXO v maximální výši 50% z celkové ceny zájezdu (podléhající zákonu 159/1999 Sb.) bez nároku na slevu, za administrativní poplatek 300,-Kč

 

Ubytování: příjezd-odjezd, ubytovací doklady

Při příjezdu na ubytování je klient povinen předložit ubytovací doklad - voucher, který obdrží po zaplacení veškerých objednaných služeb od CK do 5 dnů před odjezdem, s výjimkou služeb objednaných v kratší době. Vouchery jsou zasílány poštou (obyčejně) na adresu klienta, která je uvedena na cestovní smlouvě, nebo e-mailem, což je rovněž platný cestovní doklad, i když neobsahuje originál razítko a podpis CK.

Klient se hlásí na recepci v hotelu, rezidenci, villaggia nebo kempu, ubytovací agentuře (dle pokynů o ubytování na voucheru). Příjezdy na ubytování v hotelových pokojích jsou možné cca od 14 do 20 hod.  V případě pozdějšího příjezdu nemůže být nárokována večeře.

Příjezdy do apartmánu/studio/bungalovu/mobilhome probíhají zpravidla od 17 do 19hod.

Pozdější příjezdy je nutné vždy nahlásit ubytovateli a individuelně se domluvit na předání klíčů ( pouze jen v akutních případech), protože není nikdo přítomen a povinen vám předat klíče od ubytování. Pokud ubytovatel souhlasí s pozdním příjezdem po úředních hodinách recepce/agentury tak ve většině případech  je zpoplatněn, někteří ubytovatelé vůbec neakceptují pozdní příjezdy a klient si musí zajistit nocleh na vlastní náklady, ubytování je pak možné následující den v  úředních hodinách. Za časové posuny způsobené dopravou na začátku či na konci čerpání služeb nemůže CK Color Travel poskytnout žádné finanční náhrady.

Odjezd probíhá obvykle od 8 do 10 hod. předáním klíčů od apartmánu/pokoje.

CK Color Travel s.r.o. nezodpovídá za okolí ubytovacích kapacit, případný hluk ostatních klientů či hluk z okolních diskoték a barů. Míra hluku je úměrná velikosti a rušnosti střediska a ubytovací kapacity.

Veškeré nabízené služby typu pronájmů např. jízdních kol, garáží, parkovacích míst, ale i další nabízené služby, které jsou zdarma nebo i s možností dokoupení na místě jsou limitované a proto  není možné je reklamovat a nelze uplatňovat finanční náhrady.

Mimo sezonu tj, do července a od září může dojít ke změnám možnosti poskytovaných služeb např. plážový servis, použití bazénu, wellnesu, fit-center, zábavných programů, a to na základě rozhodnutí ubytovatele nebo z důvodu nedostatečné obsazenosti, nepříznivého počasí, či jiných nepředpokládaných událostí, o kterých není možné klienta předem informovat, tudíž pozbývají platnost služby uvedené v katalogu. 

Vybavení apartmánu

Vybavení apartmánu je specifikováno u jednotlivých kapacit v katalogu. Běžné vybavení kuchyně/kuchyňského koutu nezahrnuje mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, kávovar, myčku nádobí, pračku,  není-li uvedeno jinak.

Ložní prádlo a ručníky, utěrky jsou vlastní. Popřípadě za příplatek nebo v ceně a klient si je vyzvedne na místě. Ložní prádlo se rozumí povlak na polštář a 2 prostěradla / osoba, upozorňujeme však na manželské postele, které jsou většinou vybaveny jednou společnou přikrývkou.

Postele jsou vybaveny polštářem a přikrývkou, v jižní části Itálie jsou vybaveny pouze polštářem.

Klimatizace bývá v provozu obvykle v červenci a v srpnu a není garantována po celý den. Každý apartmán je vybaven vlastním sociálním zařízením, pokud není uvedeno jinak.

Typologie ubytování

 • MONO – studio, 1 obytná místnost s kuchyňským koutem a zpravidla 1 rozkládacím 2lůžkovým gaučem
 • BILO - 1 obytná místnost s kuchyňským koutem (s rozkládacím gaučem) a ložnice s manželskou postelí
 • TRILO - 1 obytná místnost s kuchyňským koutem (s rozkládacím gaučem) a 2 ložnice
 • QUADRILO - 1 obytná místnost s kuchyňským koutem (s rozkládacím gaučem) a 3 ložnice

1 ložnice bývá vybavena manželskou postelí, ostatní pokoje mohou být vybaveny buď palandami, nebo samostatnými lůžky. Rozmístění lůžek v apartmánu se může lišit od popisu.

Publikované obrázky mají ilustrační charakter, neboť není možné zobrazit všechny publikované typy ubytování. Ubytovací zařízení, apartmány a pokoj však odpovídají typu a popisu v katalogu.

 

Obsazenost apartmánu/pokoje

Počet ubytovaných osob včetně malých dětí nesmí být vyšší než je počet lůžek apartmánu/pokoje. Všechna lůžka v apartmánech jsou považována za lůžka stejné kvality, téměř ve všech apartmánech jsou v obývacím pokoji rozkládací lůžka (viz popis). Překročení  počtu ubytovaných osob se považuje za porušení vnitřního řádu (klientovi může být toto lůžko doúčtováno, případně krácena kauce, nebo osoba navíc nebude ubytována).

 

Stravování:

U apartmánu většinou vlastní, pokud není uvedena u jednotlivých kapacit jiná možnost, např. stravování v jiném objektu (hotelu) nebo blízké restauraci za poplatek na místě nebo v CK při objednání zájezdu a na vyžádání.

U hotelu je stravování většinou formou polopenze (HB) tzn. snídaně, které mohou být kontinentální, s obsluhou, formou bufetu, večeře – formou bufetu, s obsluhou, výběrem  z několika menu (někdy výběr den předem). Plná penze (FB) se skládá ze snídaně, obědu (obdobně jako u večeře) a večeře, popřípadě pouze snídaně (BB).

Nápoje nejsou v ceně, pokud není uvedeno jinak.

Ubytování mimo hlavní sezonu, kdy není ubytovací kapacita zcela obsazena, stravování není formou bufetu ani výběrem z menu, ale na předem dohodnutém jídle pro daný počet stravovacích klientů dle uvážení ubytovatele.

 

Klubová karta

Opravňuje k využívání služeb ubytovacího zařízení např. vstup do bazénu, animační a sportovní programy, plážový servis, aj. Klubová karta může být v ceně ubytování, zdarma, nebo je možné ji zakoupit za poplatek na místě, dle popisu u jednotlivých kapacit.

Wellness a bazén

Některé kapacity neumožňují vstup do wellness centra (sauna, kneipp, turecká sauna….. atd.) dětem do 18 let. Vstup do bazénu je někdy pro děti časově omezen a je vždy podmíněn doprovodem dospělé osoby (informace jsou uvedeny na recepci ubytovací kapacity).

 

Delegát

K dispozici na místě česky nebo slovensky mluvící delegát je v úředních hodinách (v naléhavých případech i mimo nich) a to pouze u vyznačených kapacit dle popisu. Z organizačních důvodů je někdy nutné delegáta z letoviska odvolat (obvykle v málo obsazených srpnových týdnech), v tomto případě budete informováni před odjezdem na dovolenou. Na ostatních místech je asistenční telefonická služba buď partnerské nebo naší CK v ČR, která funguje pro všechny ubytovací kapacity a v naléhavých případech i mimo pracovní dobu v českém nebo slovenském jazyce.

 

Vratná kauce

Kauce se skládá povinně na recepci ubytovací agentury nebo přímo v rezidenci při příjezdu na ubytování. Kauce se hradí na místě v hotovosti nebo může být blokována příslušná částka na Vaší kreditní kartě po dobu Vašeho pobytu. Kauce slouží jako záloha na úhradu ztracených, rozbitých či poškozených věcí a vybavení apartmánu. Kauce může být krácena ubytovatelem i v případě nedostatečného úklidu apartmánu / studia / bungalovu / mobilhomu nebo i v případě hrubého porušení ubytovacího řádu (rušení nočního klidu po 22 hod., nerespektování poledního klidu zejména v Itálii - siesta, znečištění nebo poškození rezidence a jejího vybavení, aj.). V případě škody přesahující výši vratné kauce je klient povinen částku doplatit.

V případě, že chce klient ukončit svůj pobyt mimo úřední hodiny recepce (ubytovací agentury), musí si sám zajistit vrácení kauce přímo s ubytovatelem. Informujte a domluvte se  předem přímo na místě. CK není garantem vratných kaucí. 

 

Bazén

Bazén je u jednotlivých ubytovacích kapacit v provozu obvykle od 01.06. do 10.09., není-li uvedeno jinak.

O přesném termínu zahájení a ukončení provozu rozhoduje ubytovatel (na základě počasí či obsazenosti ubytovacích kapacit), obvykle je nutná koupací čepice. V době poledního klidu, tj. od 12,30hod. do 16,00hod., je koupání v bazénu obvykle zakázáno. Hosté ubytovaní v objektech bez bazénu nesmí používat bazén u jiných domů, není-li vstup do bazénu za příplatek  (viz informace u jednotlivých ubytovacích kapacit). V případě, že bude bazén uzavřen z důvodu špatného počasí, konce sezony není možné reklamovat či uplatňovat finanční náhrady za nevyužití, pokud nebylo přímo za použití bazénu předem zaplaceno.

 

Pláž a vzdálenost od moře

Vzdáleností od moře se rozumí vzdálenost od ubytovací kapacity k nejbližší pláži, tzn., nejkratší vzdálenost areálu od pláže. Tato pláž může být jak volně přístupná, tak i za poplatek, v tomto případě vybavena plážovým servisem. Plážovým servisem se rozumí 1x slunečník 2x lehátka, nebo 1x slunečník 1x lehátko, 1x křesílko. U prázdninových středisek typu „villlaggio“ nebo kempu je vzdálenost od moře nejkratší vzdálenost areálu od moře. Plážový servis není většinou zahrnut v ceně, ale je možné si ho dokoupit přímo na místě. Pokud je plážový servis v ceně, jeho platnost končí dnem před odjezdem (např. pobytu sobota–sobota je plážový servis obvykle neděle-pátek). Plážový servis, který je k dispozici zdarma pouze do vyčerpání, není možné reklamovat či uplatňovat finanční náhrady za neposkytnutí této služby.

V každém případě o plážovém servisu (začátek a konec) rozhoduje pouze provozovatel.

 

Parkování

U rezidencí a apartmánů s parkovištěm je 1 parkovací místo na apartmán, není-li součástí ubytovací kapacity, není garantováno. U některých kapacit lze na vyžádání za poplatek objednat garáž / parkovací místo (viz popis) do vyčerpání míst. Veřejná parkoviště nejsou součástí ubytování a jejich použití je čistě záležitostí klienta.

WiFi

Služba WiFi je většinou poskytována ubytovatelem zdarma (je vždy uvedeno u konkrétní ubytovací kapacity). Tato služba může být dostupná buď v apartmánu, nebo jen ve společných prostorách - u bazénu nebo na recepci. Jelikož se jedná o službu zdarma, nelze u případné nefunkčnosti, pomalé rychlosti nebo výpadků uplatňovat reklamaci.

Domácí zvířata

U některých kapacit jsou vyloženě zakázána. U některých povolena za poplatek či zdarma, ale vždy na vyžádání (jedná se většinou o poplatek za dezinfekci a závěrečný úklid). Nejčastěji jsou povolena malého vzrůstu, max. střední velikosti. V každém případě za své zvíře ručí majitel a nesmí rušit či jiným způsobem omezovat ostatní klienty, může se pohybovat pouze na určených místech. V okolí bazénu a do společenských prostor je jim přístup zakázán, též volné pobíhání není přípustné. Majitel zvířete je povinen si zjistit a zajistit veškeré náležitosti týkající se převozu a pobytu v zahraničí (očkování, psí náhubky, atd.). 

 

Závěrečný úklid

Týká se pobytu v apartmánu – závěrečný úklid může být v ceně pobytu, za poplatek nebo vlastní. V každém případě musí být uklizen kuchyňský kout (zametená podlaha, vynesené odpadky, odmražená a umytá lednička, umyté a uklizené nádobí, aj.). Jinak je nutné úklid kuchyňského koutu zaplatit nebo si ubytovatel vyhrazuje právo na krácení kauce.

Příplatek za závěrečný úklid je vybírán v místě pobytu v měně €.

 

Pojištění v důsledku úpadku CK

CK COLOR TRAVEL s.r.o. je podle zákona pojištěna od 1.1.2004 u Pojišťovny Uniqa

Adresa pojišťovny: Bělohorská 19, Praha 6, 160 12

Cestovní pojištění

Není zahrnuto v ceně zájezdu. Jako obchodní zástupci několika pojišťoven. Vám pojištění na Vaši žádost nabídneme a zajistíme.

Storno podmínky CK

Do 45 pracovních dnů před začátkem zájezdu: 10% a však minimálně 1000,- Kč z celkové ceny zájezdu

44 - 31 pracovních dnů před začátkem zájezdu: 30% z celkové ceny zájezdu

30 - 21 pracovních dnů před začátkem zájezdu: 50% z celkové ceny zájezdu

20 - 11 pracovních dnů před začátkem zájezdu:  70% z celkové ceny zájezdu

10 pracovních dnů a méně před začátkem zájezdu: 100% z celkové ceny zájezdu

Storno podmínky jsou uvedeny v katalogu.

Částečné storno např. odstoupení či změny dopravy, termínu, ubytovací kapacity, typu ubytování, cestovního pojištění, jména osob, dodatečné fakturaci na zaměstnavatele, potvrzení pro vízovou povinnost ….., si vyhrazuje CK právo účtovat administrativní poplatek ve výši 500,-Kč.

Přání a požadavky klientů

Přidělování ubytovací kapacity vyplývá z možnosti ubytovatele, který se snaží klientům vyhovět. Jejich požadavky však nelze považovat za předem potvrzené a netvoří součást závazků CK Color Travel vůči klientům. CK garantuje pouze požadavky podmíněné příplatkem uvedeným v katalogu/objednávce/smlouvě.

Vzhledem k tomu, že kapacita obvykle patří více majitelům, nemůžeme garantovat ubytování vedle sebe, ani stejné vybavení apartmánu, které závisí na vkusu jednotlivých majitelů.

Eventuelní problémy týkající se Vašeho pobytu (např. chybějící deky, nádobí, neuklizený apartmán, problémy s dodávkou teplé i studené vody, prázdné plynové bomby, výpadky klimatizace, apod.) musí klient řešit ihned při jejich zjištění, aby mohly být co nejdříve odstraněny. Obracejte se nejlépe ihned na partnerskou agenturu / recepci, delegáta nebo telefonicky přímo na naši CK (viz informace na voucheru).

CK si vyhrazuje právo na tiskové chyby.

Vytvářím objednávku...