Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Jižní Jadran (Abruzzo, Palmová riviéra)

 


Region Abruzzo je hornatým regionem, leží východně od Říma a jeho centrem je město L'Aquila. Magnetem celého území je překrásná příroda a národní parky, mezi ty nejvýznamnější patří Národní park Gran Sasso. V horském pásmu Apenin se v zimě drží sníh a drsný ráz krajiny tak není příliš vhodný pro zemědělství. Obyvatelstvo se proto soustřeďuje spíše do větších měst. Místní specialitou je hustá polévka Brodetto. Tento zajímavě znějící pokrm obsahuje několik druhů ryb, hub a mlžů s přidáním bylinek a koření. Z těstovin se nejvíce konzumují špagety, makarony a tenké vermicelli. Oblíbená vína tohoto území jsou Cerasuolo a Trebbiano. Z hlediska turismu je tento region známý především díky oblasti Palmové riviéry, pro kterou je typická středomořská vegetace a palmy a tím se řadí mezi nejkrásnější části Jaderského moře. Začíná již v kraji Marche a pokračuje Abruzzi letovisky v podobném duchu Villa Rosa, Alba Adriatica, Martinsicuro a Tortoreto Lido, kde můžete navštívit aquapark "Onda Blu". Letoviska jsou od sebe vzdálená jen několik kilometrů. Ještě jižněji se nachází letoviska Giulianova Lido, Pineto, Silvi Marina a Vasto Marina, kde palmy doplňují pinie a jejich prostředí je stejně tak přitažlivé, jako čisté moře.

L'Aquila  - město založené Friedrichem II. (1240), později opěvněné Karlem I., za návštěvu stojí dóm San Massimo, který je umístěn na náměstí Piazza Duomo. Uvnitř je krásný sarkofág a socha kardinála Agnifilliho.

Teramo  - zajímavou stavební památkou je zde biskupský palác a dóm z 12. století. Další atraktivitou je karneval Cantamaggio s maskami a alegorickými vozy, pořádaný poslední dubnovou neděli. Turisté mohou dále pokračovat touto trasou, která je přes působivou panenskou krajinu zavede až k masivu Gran Sasso, připomínající Alpy. Nejvyšším bodem je v tomto kraji Corno Grande 2914 m n. m.

Národní park Abruzzo - patří k nejhodnotnějším evropským rezervacím. Býval královským loveckým revírem o rozloze 600 km2. V rozlehlých lesích žije 40 druhů savců, z chráněných medvěd hnědý, vlk apeninský atd., 30 druhů plazů a 300 druhů ptáků. Hlavní informační centrum parku je městečko Pescaserroli, kde je možno získat podrobné informace o stezkách a možnostech sportování. Na hřebeny pásma Montana Grande vede sedačková lanovka. O něco jižněji se nachází vstup do národního parku, poblíž obce Viletta Barrea. Dalším rekreačním střediskem je Opi, zasazené v překrásné přírodě.

 

Martinsicuro je klidnější středisko zhruba 10 km jižně od San Benedetta a o dalších cca 5 km níže leží také klidné letovisko Villa Rosa. Obě na sebe navazují a mají dlouhé pláže, kolem nichž vede stezka pro pěší a cyklotrasa. Jsou ideálními místy pro rodinnou dovolenou a zároveň je můžeme doporučit i těm, kteří hledají zábavu, která je především v nedaleké Albě Adriatice, která je s Villa Rosou propojena mostem pro pěší. Pláže: 5 km, jemný písek, široké, upravené, volně přístupné i placené, pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: plážový volejbal, tenisové kurty, zábava: bary, obchody.

Vzdálenost od ČR: 1.245 km.

 

Alba Adriatica se sousedním Tortoretem Lidem se nachází 15 km jižně od San Benedetta del Tronta a tvoří jedno z nejnavštěvovanějších oblastí regionu Abruzzo. Každoročně je navštíví několik set tisíc turistů, kteří se na toto oblíbené místo mnohdy po několik let vracejí, neboť je centrem letního života a strategickým místem pro výlety s historickou tématikou nebo za krásami přírody. Pláže: 10 km, jemný písek, široké, upravené, převážně placené,  pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: plážový volejbal, tenisové kurty, cyklostezka z Alby přes Tortoreto až do Giulianovy, zábava: bary, obchody, diskotéky, zábavní park v Tortoreto Lido.

Vzdálenost od ČR: 1.250 km.

 

Malé, méně známé letovisko Giulianova Lido v regionu Abruzzo, mezi San Benedettem a Silvi Marina. Podobně jako její jižní a severní kolegové (Alba Adriatica, Pineto, Silvi) má pěknou vkusnou rezidenční část města a udržované písečné pláže. Je vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Pláže: 3 km, jemný písek, středně úzké, upravené, placené i volně přístupné, pozvolný vstup do moře. Sportovní vyžití: vodní sporty, vlastní bazény rezidencí. Zábava: bary, obchody.

Vzdálenost od ČR: 1.260 km.

 

Roseto degli Abruzzi se nachází jen několik kilometrů od Palmové riviery směrem na jih. Podobně jako ostatní letoviska má své centrum s obchody a restauracemi, palmovou promenádu u moře a krásné písečné pláže. Letovisko je rodinného typu. Pláže: dlouhé, písečné, pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: vodní sporty, vlastní bazény rezidencí, zábava: restaurace, bary, obchody.

Vzdálenost od ČR: 1.280 km.

 

Pineto je malebné letovisko s typickou piniovou promenádou (odtud také jeho název) nabízí možnost posezení v mnoha restauracích, pizzeriích a kavárničkách. Pláže jsou dlouhé a široké pláže s jemným, velmi světlým pískem a s pozvolným vstupem do moře. Vhodné pro příjemnou, klidnou, rodinnou dovolenou. Pláže: 5 km, jemný písek, středně široké, upravené, placené i volně přístupné, pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: plážový volejbal, tenisové kurty, zábava: bary, obchody. V nedalekém Tortoretu Lidu najdete jeden z největších aquaparků v oblasti Palmové riviéry – Onda Blu.

Vzdálenost od ČR: 1.290 km.

 

Tradiční živé italské městečko Silvi Marina ležící 20 km severně od přístavního města Pescara a 60 km jižně od San Benedetta. Nabízí nejen příjemné dlouhé pláže, ale i možnosti výletů, např. do Národního parku Gran Sasso či na malebné ostrůvky Tremiti (součástí Národního parku Gargano). Skládá se z živého centra, kde je mnoho rezidencí a hotelů a klidnější části na jihu Silvi Marina, které se nazývá Silville (vilová čtvrť). Pro svou rozmanitost pobyt v letovisku doporučujeme všem klientům. Pláže: 10 km, jemný písek, úzké, většinou placené, pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: samostatně, zábavní park ve Vastu (cca 90 km).

Vzdálenost od ČR: 1.300 km.

 

Řadit dle:
10 položek, 1 stránka

Itálie - Alba Adriatica

Hotel Eva

Hotel Eva ***

07.05 - 10.05.2023, 4 dny

Plná penze, Vlastní

Cena od: 4 620 Kč

Itálie - San Benedetto del Tronto

Grand Hotel Excelsior

Grand Hotel Excelsior ****

20.05 - 23.05.2023, 4 dny

Plná penze, Vlastní

Cena od: 6 830 Kč

Itálie - Roseto degli Abruzzi

Rezidence Casa Del Mar

Rezidence Casa Del Mar ***

27.05 - 03.06.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 7 650 Kč

Itálie - Silvi Marina

Residence Leonardo

Residence Leonardo ***

06.05 - 13.05.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 8 160 Kč

Itálie - Silvi Marina

Rezidence Green Marine

Rezidence Green Marine ***

02.09 - 09.09.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 8 999 Kč

Itálie - San Benedetto del Tronto

Hotel Maestrale

Hotel Maestrale ***

20.05 - 27.05.2023, 8 dní

Polopenze, Vlastní

Cena od: 9 790 Kč

Itálie - Pesaro

Hotel President´s

Hotel President´s ***

27.05 - 03.06.2023, 8 dní

Plná penze, Vlastní

Cena od: 12 990 Kč

Itálie - Pesaro

Hotel Astoria

Hotel Astoria ***

06.05 - 13.05.2023, 8 dní

Plná penze, Vlastní

Cena od: 13 570 Kč

Itálie - Silvi Marina

Residence Mare Verde

Residence Mare Verde **+

13.05 - 20.05.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 13 940 Kč

Itálie - Martinsicuro

Hotel Mediterraneo

Hotel Mediterraneo ***

10.06 - 17.06.2023, 8 dní

Plná penze, Vlastní

Cena od: 14 760 Kč

10 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...