Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Kalábrie - Bazilikáta

 


Kalábrie tvoří na jihu Itálie špičku boty kopající do míče - Sicílie. Hlavním městem je Catanzaro. Její dlouhé území omývá Tyrhénské a Jónské moře a obě pobřeží mají přibližně stejnou délku. Podmínky pro rekreaci jsou zde ideální, protože příjemné klima na koupání začíná na začátku května a končí přibližně v polovině října. Na jónském pobřeží a na části tyrhénské strany jsou písečné pláže, zatímco pobřeží v oblasti Praia Mare, Diamante – Scalea je tvořeno tmavším a hrubším pískem. Členité pobřeží ideální pro potápění se nachází v oblasti Tropea a Capo Vaticano, na jónské straně jsou zase skvělé podmínky na surfování. Obyvatelsko v kraji se živí zejména turistikou a rybolovem, částečně pak zemědělstvím (pěstováním citrónů, pomerančů, fíků) a také destilací jasmínu a bergamotu. 

Tipy na výlety: Rossano se svými paláci a katedrálou, známé také různými slavnostmi a procesími. Legendami opředený přístav antického původu Crotone se svou typickou kuchyní a známými víny a také s blízkou přírodní rezervací Capo Rizzuto. Malebné městečko Tropea se svými úzkými uličkami a krásnými plážemi. Typicky kalabréské, starobylé a terasovitě položené městečko Stilo s celou řadou kostelíků a dalších památek. Na skále a na kopcích vystavěné městečko Scilla s různými kostelíky a fontánami a také čtvrtí Chianalea zvanou také „malé Benátky jihu“. Město Maratea se známou sochou Ježíše Krista, obdobnou jako v Rio de Janeiru. Samozřejmě nesmíme opomenout krásný ostrov Sicílie a Liparské ostrovy.

 

Cropani  Maria, Sellia Marina - dvě na sebe navazující prázdninové lokality, jižně od krásného výběžku s hradem na moři Capo Rizzuto. Klidné místo, volně přístupné pláže, modře zbarvené moře. Za zábavou musíte vyrazit do okolních měst – Crotone, Isola di Capo Rizzuto nebo Catanzaro. Pláže: písčité, moře: mělké, sportovní vyžití: individuálně, zábava: obchody a restaurace v letovisku.

Vzdálenost od ČR: 1.910 km.

 

Montepaone Lido - malé městečko se nachází na Jónském pobřeží v zálivu Squillace, 10 km od města Catanzaro Lido. Vyznačuje se okouzlujícími dlouhými plážemi s jemným bílým pískem. Moře: mělké moře a pak hlubší, sportovní vyžití: v zázemí rezidence, zábava: v rámci rezidence.

Vzdálenost od ČR: 1.910 km.

 

Guardavalle Lido - malé příjemné turistické letovisko, pláže: jemný písek, volné i placené, moře: mělké moře a následně prudší, sportovní vyžití: v zázemí rezidence, zábava: v rámci rezidence.

Vzdálenost od ČR: 1.950 km.

 

Tropea, Briatico, Capo Vaticano, Zambrone - nad pobřežní silničkou se zvedají kolmá skaliska, na nichž je usazeno elegantní lázeňské městečko s hotýlky a restauracemi Tropea. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria spojený s pevninou. 12 km jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky. Naopak severně od Tropey se nacházejí oblasti Parghelia a Briatico, které podobně jako Capo Vaticano skýtají jedinečné podmínky k vycházkám do přírody, potápění a koupání. Pláže: jemný písek, placené i volně přístupné, strmější vstup do moře, sportovní vyžití: v rezidenci, vhodné podmínky pro potápění, zábava: v centru Tropey (cca 12 km).

Vzdálenost od ČR: 1.910 km.

 

Santa Maria del Cedro - prázdninová lokalita nacházející se jižně od známějších oblastí Praia Mare a Scalea. Letovisko se rozprostírá kolem pobřežní cesty, proto všechny ubytovací zařízení jsou blízko moře. Pláže: tmavý písek, moře: mělké, pak prudší, sportovní vyžití: individuálně, půjčovny šlapadel na pláži, zábava: obchody a restaurace v letovisku.

Vzdálenost od ČR: 1.720 km.

 

Scalea - jedno z největších a nejstarších městeček v oblasti Riviera dei Cedri. Je rozdělena na dvě části: Scalea Vecchia - stará část města, ležící na kopci se starým normanským hradem, úzkými uličkami, paláci, portály, kostely, a Scalea Nuova - s desítkami hotelů, obchodů, barů, kaváren, diskoték a jiných kulturních a sportovních zařízení. Každé pondělí dopoledne se ve městě konají velké trhy.

Vzdálenost od ČR: 1.710 km.

 

Praia Mare, Cirella, Diamante - moderní turistické městečko, nacházející se v severní části Kalábrie na tyrhénském pobřeží.  Pláž vulkanického charakteru leží podél celého města, je dlouhá asi 5 km, písčitá s malými oblázky a útesy vhodnými k potápění. Dominantou pobřeží je úchvatný ostrov Dino, proslulý svými krásnými jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Azurová a Lví jeskyně, do kterých se pořádají výlety lodí. V Praia a Mare nechybí možnosti zábavy a sportovního vyžití jako např. jeden z největších aquaparků v jižní Itálii. Každý čtvrtek dopoledne se konají ve městě velké trhy.

Vzdálenost od ČR: 1.700 km.

 

Řadit dle:
12 položek, 1 stránka

Itálie - Capo Vaticano

Hotel Incoronato 3* s bazénem PIG - Capo Vaticano

Hotel Incoronato 3* s bazénem PIG - Capo Vaticano

10.09 - 13.09.2022, 4 dny

Polopenze, Vlastní

Cena od: 3 230 Kč

Itálie - Ricadi

Hotel Marinella ***s bazénem PIG

Hotel Marinella ***s bazénem PIG ***

17.09 - 20.09.2022, 4 dny

Plná penze,

Cena od: 4 080 Kč

Itálie - Guardavalle

Villaggio Faro Punta Stilo s bazénem DI– Guardavalle Marina

Villaggio Faro Punta Stilo s bazénem DI– Guardavalle Marina

03.09 - 10.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 4 650 Kč

Itálie - Santa Maria del Cedro

Hotel Rezidence Gandhi s bazénem DI- Santa Maria del Cedro

Hotel Rezidence Gandhi s bazénem DI- Santa Maria del Cedro **

04.09 - 11.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 6 800 Kč

Itálie - Metaponto Lido

Residence Sun Bull s bazénem LI-DI / Metaponto

Residence Sun Bull s bazénem LI-DI / Metaponto

10.09 - 14.09.2022, 5 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 7 480 Kč

Itálie - Ricadi

Rezidence Limoneto New s bazénem DI- Ricadi

Rezidence Limoneto New s bazénem DI- Ricadi

03.09 - 10.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 7 480 Kč

Itálie - Ricadi

Villaggio Marco Polo s bazénem DI– Ricadi

Villaggio Marco Polo s bazénem DI– Ricadi ***

10.09 - 17.09.2022, 8 dní

Polopenze, Vlastní

Cena od: 8 330 Kč

Itálie - Marina di Zambrone

Villaggio Baia di Zambrone DI– Marina di Zambrone

Villaggio Baia di Zambrone DI– Marina di Zambrone ***

27.08 - 03.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 8 500 Kč

Itálie - Ricadi

Villaggio Hotel Eden s bazénem DI– Ricadi

Villaggio Hotel Eden s bazénem DI– Ricadi ***

10.09 - 17.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 9 520 Kč

Itálie - Scalea

Apartmány Parco di Giovanni LI -DI – Scalea

Apartmány Parco di Giovanni LI -DI – Scalea

04.09 - 11.09.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 10 230 Kč

Itálie - Scalea

Villaggio Santa Caterina **** s bazénem PIG  /  Scalea

Villaggio Santa Caterina **** s bazénem PIG / Scalea

10.09 - 17.09.2022, 8 dní

Plná penze s nápoji, Vlastní

Cena od: 10 470 Kč

Itálie - Botricello

Hotel Marina del Marchese Beach Resort DI- Botricello

Hotel Marina del Marchese Beach Resort DI- Botricello ***

27.08 - 03.09.2022, 8 dní

Light all inclusive, Vlastní

Cena od: 13 800 Kč

12 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...