Dovolená Elba 2016


 

 

 

Ostrov Elba

 


V toskánském zálivu rozprostírá své pobřeží třetí největší italský ostrov - ostrov Elba. Svou překrásnou vegetací, průzračným mořem, malými útulnými plážemi a velmi čistým ovzduším se Elba řadí mezi oblíbená místa pro odpočinek. Pocítit atmosféru a kouzlo ostrova s jeho malebnými městečky doporučujeme zejména mimo hlavní turistickou sezónu. Na ostrov se dostanete nejlépe z přístavu Piombino pod Livornem. Plavba trajektem trvá přibližně 1 hodinu. Přejete-li si ostrov pouze zběžně prohlédnout z pohodlí svého auta, bude Vám na jeho návštěvu stačit jeden den.

Marciani Marina -  na severní straně ostrova, patří k nejoblíbenějším pobytovým místům. Z tohoto místa můžete podniknout výlet do vnitrozemí k obci Marciana se zříceninou hradu nebo k nejvyššímu vrchu ostrova – k Monte Capanne (1019 m.n.m.). Pláže oblázkové, pozvolný vstup do moře.

Procchio - jedno z nejznámějších přímořských letovisek na severu ostrova, oblíbené především díky jeho kilometr dlouhé krásné bílé pláži s jemným pískem. Ve městečku je spousta obchodů, restaurací a barů.

Portoferraio (neboli „železný přístav“) - hlavní město a přístav ostrova, má dva zálivy, historické jádro s městskými hradbami. Směrem na Marina di Campo se rozkládá nádherná, 2 km dlouhá, světlá písečná pláž, směrem na Nisporto jsou pláže také pěkné, ale jsou tmavší a tvořené směsí kamínků a hrubého písku.

Capoliveri - bývalé hornické městečko, charakteristické svojí architekturou, se nachází v jihovýchodní části ostrova, v blízkosti Porto Azzurro. V letní sezóně se zde konají večerní trhy a koncem září slavnosti vína a světoznámý Sugar Reef Snack a American Bar. Zažijete zde skvělou živou hudbu – jazz, rock, blues i latinskoamerické rytmy. Pláže s hrubým pískem, tmavými kamínky, strmější vstup do moře.

Marina di Campo - velmi pěkné živé letovisko, které je žádané pro své bílé písečné pláže. Nachází se na jihozápadě ostrova z pohledu od přístavu Portoferraio, asi 20 minut autem. Ve městě je mnoho obchodů, krámků s možností posezení v kavárnách či restauracích. Pláže písečné, světlé.

Porto Azzurro - přístavní, velmi pěkné město s krásnými plážemi, které se táhnou ve vzdálenosti 2 km od centra, jsou tmavší a z hrubšího písku.

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...