Dovolená Elba 2016

Ostrov Elba

 


V toskánském zálivu rozprostírá své pobřeží třetí největší italský ostrov - ostrov Elba. Svou překrásnou vegetací, průzračným mořem, malými útulnými plážemi a velmi čistým ovzduším se Elba řadí mezi oblíbená místa pro odpočinek. Pocítit atmosféru a kouzlo ostrova s jeho malebnými městečky doporučujeme zejména mimo hlavní turistickou sezónu. Na ostrov se dostanete nejlépe z přístavu Piombino pod Livornem. Plavba trajektem trvá přibližně 1 hodinu. Přejete-li si ostrov pouze zběžně prohlédnout z pohodlí svého auta, bude Vám na jeho návštěvu stačit jeden den.

Marciani Marina -  na severní straně ostrova, patří k nejoblíbenějším pobytovým místům. Z tohoto místa můžete podniknout výlet do vnitrozemí k obci Marciana se zříceninou hradu nebo k nejvyššímu vrchu ostrova – k Monte Capanne (1019 m.n.m.). Pláže oblázkové, pozvolný vstup do moře.

Procchio - jedno z nejznámějších přímořských letovisek na severu ostrova, oblíbené především díky jeho kilometr dlouhé krásné bílé pláži s jemným pískem. Ve městečku je spousta obchodů, restaurací a barů.

Portoferraio (neboli „železný přístav“) - hlavní město a přístav ostrova, má dva zálivy, historické jádro s městskými hradbami. Směrem na Marina di Campo se rozkládá nádherná, 2 km dlouhá, světlá písečná pláž, směrem na Nisporto jsou pláže také pěkné, ale jsou tmavší a tvořené směsí kamínků a hrubého písku.

Capoliveri - bývalé hornické městečko, charakteristické svojí architekturou, se nachází v jihovýchodní části ostrova, v blízkosti Porto Azzurro. V letní sezóně se zde konají večerní trhy a koncem září slavnosti vína a světoznámý Sugar Reef Snack a American Bar. Zažijete zde skvělou živou hudbu – jazz, rock, blues i latinskoamerické rytmy. Pláže s hrubým pískem, tmavými kamínky, strmější vstup do moře.

Marina di Campo - velmi pěkné živé letovisko, které je žádané pro své bílé písečné pláže. Nachází se na jihozápadě ostrova z pohledu od přístavu Portoferraio, asi 20 minut autem. Ve městě je mnoho obchodů, krámků s možností posezení v kavárnách či restauracích. Pláže písečné, světlé.

Porto Azzurro - přístavní, velmi pěkné město s krásnými plážemi, které se táhnou ve vzdálenosti 2 km od centra, jsou tmavší a z hrubšího písku.

 

Řadit dle:
8 položek, 1 stránka

Itálie, Elba, Portoferraio

Hotel Fabricia s bazénem MH-  Portoferraio / localita Magazzini ****

v zálivu Portoferraio, obklopený olivovníky, se nachází elegantní hotel Fabricia s menší privátní pláží. Hotel nabízí krásné pohledy na záliv Portofer...

Itálie, Elba, Portoferraio

Hotel Fabricia s bazénem PIG- Baia di Magazzini / Portoferraio ****

v elegantní části Portofferaia, 50 m od malé pláže, v zeleni, centrum 8 km. 2 budovy.

Itálie, Elba, Capoliveri

Rezidence a hotel Le Acacie MH– Capoliveri ****

hotel Le Acacie je součástí rozsáhlého komplexu a zahrnuje hotel Le Acacie, apartmány ve vilkách a menších rezidencích. Resort je umístěný v zahradě u...

Rezidence i Due Golfi MH - Lacona

rezidence se nachází v části Margidore, 600 m od pláže, klidná část, centrum 11 km.

Itálie, Elba, Golfo Magazzini

Rezidence  Casa Luppoli MH– Portoferraio / lokalita Magazzini/Bagnaia

tento menší komplex dvou vilek s celkem 8 apartmány se nachází jen několik minut od hradu Magazzini, v lokalitě Magazzini/Bagnaia, cca 8 km od města P...

Itálie, Elba, Capoliveri

Rezidence vila Franca – Capoliveri

komplex leží v zahradě a je tvořen jedno až dvoupatrovými vilkami, je na klidném místě 3 km od Capoliveri a 350 m od písečné pláže Straccoligno, která...

cena od: 22 950.00 Kč

Itálie, Elba, Capoliveri

Villa i Pini MH - Capoliveri

vilka se nachází v části Capoliveri Badisugarello cca 800 m od moře a nedaleko vyhlášené menší pláže degli Stecchi. Centrum 3 km.

8 položek, 1 stránka
Objednejte si katalog ZDARMA
 
 
 
 


 

 

 
Přihlášení
Vytvářím objednávku...