Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří

Ostrov Sicílie

 


Ostrov Sicílie je díky své rozloze největším italským ostrovem, hlavním městem je Palermo, pobřeží má různorodé pláže, je omýváno Jónským a Tyrhénským mořem. Její povrch tvoří převážně hory a nejvyšším bodem je sopka Etna (3323 m n. m.). Od pevniny ji odděluje Messinská úžina. Sicílie je spojená s italskou pevninou pravidelnou leteckou dopravou a také pravidelnými trajekty z kalábrijského přístavu Villa San Giovanni ve směru Messina. Tipy na výlety: Messina, Cefalu, Palermo, Monreale, Segesta, Trapani, Selinute, Piazza Armerina, Syracusy, Etna, Agrigento, Taormina, Liparské ostrovy, Egadské ostrovy.

 

Katánie - severně od Katánie se rozprostírá malá prázdninová oblast v pěkné zátoce se světlým pískem, která se vymyká tak trochu černým plážím vulkanické oblasti Katánie. Velkou výhodou je dostupnost na letiště a k památkám, které  jsou v okolí – Agrigento, Siracusa, sopka Etna, Taormina.

Giardini Naxos - díky pěkným plážím a výhodné poloze nedaleko Taorminy a Etny patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům. 

Gioiosa Marea - půvabné městečko leží na jednom z nejkrásnějších mírně hornatých sicilských pobřeží, odkud můžete obdivovat západ slunce nad Liparskými ostrovy, které lze lodní dopravou z nedalekého Milazza též navštívit. Tato oblast s písčitými plážemi (tmavší, hrubý písek s malými oblázky) je velmi bohatá na subtropickou vegetaci. 

Portorosa (neboli růžový přístav) - velká prázdninová vesnička, rozkládající se mezi Tindari a Capo Milazzo v provincii Messina. Toto moderní, sympatické přímořské letovisko s uměle vyrobenými kanály je jedním z největších turistických přístavů na Sicílii. Má velmi výhodnou polohu, protože leží přímo proti Liparským ostrovům, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Je obklopen krásnou zelení a písčitou pláží tmavší žluté barvy.

Marsala - přístavní město Marsala je mnohonárodnostním městem, návštěvník může mít dojem, že se dostal do některého z afrických měst. Dnes je ve světě známá především kvůli slavnému dezertnímu vínu Marsala.

Agrigento založila r. 581 př. n. l. jako Agragos řecká kolonie Gela. Dnes zde, na místě bývalé akropole, vyrostlo krásné moderní město s bohatou historií, z jehož hradeb a chrámů se uchovalo mnoho zřícenin. „Valle dei Templi“ se dnes říká bývalému antickému městu, které se dochovalo na svahu pod akropolí, svažujícím se pozvolna k moři. Nyní je zde archeologický park s nejbohatším seskupením zachovalých řeckých chrámů na světě. 

Sciacca je krásné historické město, s velkým rybářským přístavem. Zejména večer v centru bují bohatý společenský život. Doporučujeme navštívit některou z místních restaurací nebo vináren. Proslulé jsou také místní lázně. 

 

Řadit dle:
3 položky, 1 stránka

Itálie, Sicílie, Realmonte

Hotel Scala dei Turchi Resort s bazénem PIG- Realmonte / Agrigento ****

hotel se nachází na jižní části Sicílie, v Realmonte (centrum cca 4 km), 150 m od pláže, 300 m od útesů Scala dei Turchi. Starobylé město Agrigento cc...

Itálie, Sicílie, Furnari

Tindari Camping Village s bazénem DI– Funari

villaggio se nachází cca 150 m od pláže s krásným výhledem na Liparské ostrovy, asi 10 km od historického města Tindari v provincii Messina.

Itálie, Sicílie, Messina

Hotel Park Philip Hotel Club s bazénem PIG- Marina di Patti / Messina ***

přímo u privátní pláže v zálivu Golfo di Patti. Historická budova z roku 1886 je po celkové rekonstrukci. Centrum 3 km.

3 položky, 1 stránka
Objednejte si katalog ZDARMA
 
 
 
 


 

 

 
Přihlášení
Vytvářím objednávku...