Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Římská riviéra (Lazio)

 


Římská riviéra (region Lazio) se rozprostírá ve střední části Itálie od pobřeží, přes Řím a na severu hraničí s Toskánskem, na jihu s Kampánií. Pozůstatky vulkanické činnosti se projevují četnými, horkými minerálními vřídly. Krajina je hornatá a kopcovitá. Největším přístavem je Civitavecchia, odkud odplouvají trajekty na Sardinii. Kuchyně tohoto regionu je velmi chutná, používá se mnoho druhů bylin (šalvěj, bobkový list, česnek) a zeleniny (rajčata, cukety), z těstovin se používají nejčastěji fusilli a oblíbené jsou i plody moře. Moře je zde pozvolna hluboké a pláže dlouhé a písečné, na jihu u Gaety je pobřeží velmi členité. 

Tipy na výlety: Ponza, Sabaudia, Palestrina, jezero Bolsena, Tarquinia, Viterbo, Tivoli, Ostia.

 

Baia Domizia - oblíbené letovisko severně od Neapole, ideální pro klienty, kteří touží poznat klenoty Neapolské zálivu - Capri, Ischia, Sorrento, Pompeje, Vesuv a Neapol. Pláže: široké, písečné, moře: mělké, sportovní vyžití: vlastní, zábava: obchody a restaurace ve městečkách.

Vzdálenost od ČR: 1.460 km.

 

Sperlonga - kouzelné přímořské letovisko láká zejména svými pěknými písečnými plážemi. Na skalnatém výběžku se rozkládá staré město, malebné bludiště s úzkými uličkami, náměstíčky a bíle omítnutými domy s balkóny, z nichž některé nabízejí podívanou na moře. Dnes zde objevíte bezpočet barů, restaurací a butiků. Pravidelně se zde také konají tradiční trhy. Pláže: písečné, pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: vlastní, zábava: v centru městečka, kavárny, obchody, trhy.

Vzdálenost od ČR: 1.430 km.

 

Fondi Lido - rodinné přímořské letovisko několik kilometrů jižně od známější Terraciny. Má krásné dlouhé písečné pláže. Patří k nejoblíbenějším letoviskům zálivu Gaeta. Odtud si můžete udělat mnoho zajímavých výletů do okolí. Pláže: písek, pozvolný přístup do moře, sportovní vyžití: tenisové kurty, bazén, zábava: v městečku jsou obchody, restaurace.

Vzdálenost od ČR: 1.420 km.

 

Anzio - známé přímořské letovisko, přístav a rybářské město, velmi výhodná poloha na výlety, jen 60 km jižně od Říma, doporučujeme lodní výlet na ostrovy Ponza, Palmarola a Ventotene. Pláž: tmavší zlatavý písek.

Vzdálenost od ČR: 1.380 km.

 

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...