Dovolená Itálie

Střední Jadran (Marche)

 


 

Region Marche (střední Jadran) leží ve střední Itálii, mezi pobřežím Jaderského moře a Apeninami, východně od sousední, vnitrozemní Umbrie. Hlavním městem regionu a zároveň přístavem je Ancona. Pro pobřeží jsou typické široké písečné pláže s výjimkou riviery Conero, která nese svůj název původem z řečtiny podle stejnojmenné hory Monte Cornero (u Ancony, představuje nejvyšší bod v této oblasti kolem moře). Další stále více oblíbenou zónou je Palmová riviera, pro kterou je typické velké množství palem a palmových promenád, odkud také její název.

Urbino - rodiště známých malířů, ve středu města byl vystavěn palác Palazzo Ducale, který je nejkrásnějším palácem Itálie. Dalším pokladem je Národní umělecká galerie s 27 sály plnými obrazů a starožitností. 

Sirolo - ukrývá velmi romantické pláže, poznáte je podle bělostných skalisek nazývaných Due Sorelle (Dvě sestry). 

Numana - 21 km od Ancony, část se rozkládá v horách a část na pobřeží, má 6 km pláží, převážně s útesy a oblázky, poblíž je letovisko Marcelli di Numana s krásnými plážemi s hrubozrnným pískem přecházejícím v malé kamínky. 

Loreto - asi 20 km jižně od Ancony, významné poutní místo. Santa Casa – Svatý dům, který byl zázrakem rukama andělů přenesen z Nazaretu do Rjeky a z Rjeky do nitra loretánské baziliky. Ve městě nenaleznete mnoho zábavy, ale atmosféru s hlubokým křesťanským nádechem.

Assisi (Umbria) - jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii a nachází se v jejím vnitrozemí v regionu Umbria. Slávu mu zajistil rodák František z Assisi, který v počátku vedl bujný život, který změnil na víru, oddanost a pomoc chudým. Založil františkánský řád a byl pochován ve zdejší slavné a obdivuhodné dvoupodlažní bazilice San Francesco na náměstí „Piazza San Francesco“.

 

Gabicce Mare - klidnější letovisko, těsně sousedí s městečkem Cattolica, jsou oddělené kanálem. Jedná se o nejsevernější přímořské středisko regionu Marche. Na kopci nad ním se tyčí Gabicce Monte, které, jak již název napovídá, předurčuje členitost pobřeží dále na jih směrem k Pesaru. Zde se nachází chráněné přírodní území, vhodné na osvěžující procházky. Gabicce mare je pěkné městečko s příjemnou a pohodovou atmosférou. Pláže: jemný písek.

Vzdálenost od ČR: 1.090 km.

 

Pesaro - oblíbené a rušné přímořské letovisko je druhým největším městem regionu Marche (po Anconě), v centru můžete obdivovat významné památky. Pláže se táhnou podél promenády až do města Fano a jižněji do Cupra Marittima až do regionu Abruzzo. Pláže jsou středně široké, písečné v barvě okru, moře má pozvolný vstup.

Vzdálenost od ČR: 1.100 km.

 

Porto Recanati - jen několik kilometrů jižně od Marcelli di Numana, turistické rezidence a hotely  se nacházejí spíše na severu města, kde jsou pěkné, volně přístupné pláže. V centru naleznete obchody, restaurace a pizzerie. Ještě dnes je významným místem pro rybáře. Pláž: dlouhá 3 km, hrubý písek, drobné kamínky, úzké, převážně placené, na severu a na jihu letoviska volně přístupné, hlubší vstup do moře, sportovní vyžití: plážový volejbal, zábava: bary, obchody. 

Vzdálenost od ČR: 1.190 km.

 

Porto Potenza Picena - malé, klidné letovisko se širokými písečnými plážemi.

Vzdálenost od ČR: 1.190 km.

 

Cupra Marittima - menší letovisko s krásnou palmovou promenádou a historickým centrem leží na severním cípu Palmové riviéry, cca 10 km od San Benedetta del Tronto. Pláže jsou čisté, písečné, lemované palmami a piniemi. Nevýhodou letoviska je železniční trať.

Vzdálenost od ČR: 1.230 km.

 

San Benedetto del Tronto - leží na tzv. Palmové riviéře, nabízí krásné písečné pláže, čisté moře, upravenou palmovou promenádu a množství sportovního a společenského vyžití (obchůdky, kavárničky, restaurace, pizzerie, disko, trhy). Pláže: dlouhé 5 km, jemný písek, široké, upravené, převážně placené,  pozvolný vstup do moře, sportovní vyžití: plážový volejbal, tenisové kurty, zábava: bary, obchody, diskotéky.

Vzdálenost od ČR: 1.240 km.

Řadit dle:
10 položek, 1 stránka

Itálie, Palmová riviéra, Marina di Campofilone

Itálie, Palmová riviéra, San Bennedetto del Tronto

Hotel Mocambo s bazénem DI- San Benedetto del Tronto ***

50 m od písečné pláže, několik metrů od centra San Benedetta del Tronto.

Itálie, Emilia - Romagna, Porto Recanati

Kemp Villaggio Paradise s bazénem – Porto Recanati

kemp se nachází v lokalitě Porto Recanati, mezi Riviérou del Conero a pahorkatinou regionu Marche. Rozkládá se na ploše o rozloze 40 tisíc m2, asi 600...

Itálie, Palmová riviéra, Cupra Marittima

Rezidence Stella Marina DI - Cupra Marittima ***

rezidence leží 100 m od pláže Cupra Marittima a tvoří ji 14 apartmánů.

Itálie, Palmová riviéra, Cupra Marittima

Rezidence Liberty DI - Cupra Marittima

nová komfortní rezidence se nachází 150 m od písečné pláže a hned vedle rezidence Delfini, tvoří jí 15 apartmánů, některé s přístupem pro invalidní os...

Itálie, Palmová riviéra, Lido San Tommaso

Rezidence Baiadosol DA– Lido San Tommaso, Fermo

tento velice oblíbený, prázdninový komplex  je ideální místo pro strávení klidné, rodinné dovolené. Jedná se o pěkný, uzavřený komplex, nacházející se...

Itálie, Palmová riviéra, Cupra Marittima

Camping Terazzo sul Mare s bazénem DI– Cupra Marittima

kemp se nachází na panoramatickém místě centra města Cupra Marittima, 500 m od písečné pláže. San Benedetto je vzdáleno 8 km a je zde 13 km dlouhá cyk...

Itálie, Palmová riviéra, Cupra Marittima

Rezidence Patrizia DA– Cupra Marittima ***

pěkná, mezi klienty velice oblíbená rezidence byla postavena v roce 2006 a je ideální  pro rodinnou dovolenou. Nachází se méně než 100 m od moře, kous...

Itálie, Palmová riviéra, Lido San Tommaso

Rezidence Acquachiara DAD– Lido San Tommaso/Fermo

tato velice pěkná, elegantní rezidence se nachází přímo u moře, na ploše cca 7000 m2 v letovisku Lido San Tommaso (Fermo). Nachází se vedle rezidence ...

10 položek, 1 stránka
Objednejte si katalog ZDARMA
 
 
 
 


 

 

 
Přihlášení
Vytvářím objednávku...