Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Bad Kleinkirchheim

  

BAD KLEINKIRCHHEIM - Millstättersee (lyže, lázně)

Spolková země: Korutany

Nadmořská výška: 1.055–2.055 m

Sjezdovky: 103 km / lehké 18 km, střední 77 km, těžké 8 km

Běžkařské tratě: 50 km

Vzdálenosti z ČR: Praha 560 km, Brno 450 km

 

V malebném prostředí pohoří Nockberge leží oblíbené lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim. Díky termálním pramenům zde vyrostlo světoznámé středisko letních i zimních sportů. Sjezdovky o celkové délce 103 km se rozkládají na kopcích nad lázněmi Bad Kleinkirchheim a nad menším střediskem St. Oswald. Specialitou místního areálu je závodní sjezdová trať pojmenovaná po slavném místním rodákovi Franzi Klammerovi, dlouhá je 4,5 km a převýšení 920 m. Jistotu sněhu zaručuje 800 sněhových děl, 97 % sjezdovek je zasněženo. Oblast ve tvaru podkovy má propojené velmi kvalitní lyžařské tratě, většinou kryté před větrem lesním porostem, ve vyšších polohách nechybí též otevřené terény s volnými pláněmi, dětskými školkami i vleky. Naprostá většina ubytovacích kapacit je umístěna v blízkosti lanovek.

A navíc, kde jinde sjedete na lyžích prakticky přímo do termálního bazénu? Veřejné termální lázně „St. Kathrein“ a „Römerbad“ lákají horkou vodou v pestrém komplexu, který splní každé přání z oblasti wellness. Voda má uvnitř teplotu 32–34oC, venkovní pak 28–32oC.

Další: 4 sáňkařské dráhy, noční sáňkování, bruslení, zimní turistika (60 km cest), jízdy na saních taženými koňmi, výlety na sněžnicích. Po lyžařsky aktivním dni se můžete zabavit v některé z 23 horských chat, 23 barů nebo na diskotéce.

Cenově výhodnější ubytování najdete kolem nedalekého jezera Millstättersee (14 km), které se nachází uprostřed regionu Korutany a je výhodným výchozím bodem pro lyžování. Každý den si můžete v rámci 1 skipasu vybrat jinou korutanskou lokalitu, např. dle aktuálního počasí.

Skipas SKI HIT „Gold“ platí ve všech lyžařských střediscích Korutan a východního Tyrolska.

Speciální nabídka „Ski Thermen Wochen“ v termínu 10.03.-09.04. skipas pro ubytované v Bad Kleinkirchheimu je v ceně ubytování a dostanete 50% slevu na vstup do termálních lázní Römerbad i Kathrein.

Orientační vzdálenosti: Bad Kleinkirchheim – Gerlitzen 30 km, Bad Kleinkirchheim – Turracher Höhe 20 km.

 

CENA SKIPASŮ zde: 

https://www.badkleinkirchheim.com/de-DE/winter-geniessen/skifahren-snowboarden/tarife-oeffnungszeiten-winter

 

 

Řadit dle:
2 položky, 1 stránka

Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Ferienhäuser Tröster

Ferienhäuser Tröster ***

07.01 - 14.01.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 16 170 Kč

Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Apartmány Janach - Reichl

Apartmány Janach - Reichl ***

03.12 - 10.12.2022, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 25 700 Kč

2 položky, 1 stránka
Vytvářím objednávku...