Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Gerlitzen

      

GERLITZEN ALPE (u Villachu a jezera Ossiachersee, Korutany)

Spolková země: Korutany

Nadmořská výška: 1.000–1.911 m

Sjezdovky: 47,2 km / lehké 10 km, střední 33,9 km, těžké 3,3 km

Běžkařské tratě: 47 km (12 km Gerlitzen, Verditz, Ossiacher See)

Vzdálenosti z ČR: Praha 570 km, Brno 480 km

 

Menší, ale velmi pěkný lyžařský areál Gerlitzen Alpe se nachází v centru regionu Korutany, nedaleko lázeňského městečka Villach, cca 5 km od dálnice ze Salcburku na Villach. Rozprostírá se nad jezerem Ossiachersee, naproti středověkému hradu Landskron. Nabízí téměř 50 km dobře upravených, širokých sjezdovek, moderní vleky a nejnovější zasněžovací technologie, které garantují lyžování s panoramatickým výhledem od listopadu až do dubna. Z vrcholu Gerlitzen za jasného počasí vidět Klagenfurt, masiv Nockberge i pohoří Karawanky.

Oblast je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a znovu začínající lyžaře, mají tu výborně vyškolené instruktory lyžařských a snowboardových škol, kde se Vám učení stane hrou. Maskotem Gerlitzenu se stal medvídek Bino, který zpívá, tancuje a podporuje děti, zatímco rodiče lyžují.

Středisko myslí opravdu na všechny – v areálu je také upravován park pro snowboardisty a freestylisty s různými atrakcemi. Ve středisku nechybí půjčovna lyží a restaurace. Skibus zdarma projíždí okolo jezera Ossiachersee a do města Villach od termálních lázní Therme Warmbad až k lanovce Kanzelbahn Gerlitzen.

Další: 12 km upravených běžeckých stop s panoramatickým výhledem, noční lyžování, paragliding, jízda na saních tažených koňmi, výlety na sněžnicích a další aktivity.

Nespornou výhodou lokality je cenově příznivé ubytování.

Orientační vzdálenosti: Bodensdorf – Annenheim 6,5 km, Annenheim – Arriach/ Klösterle 17 km, Annenheim – Villach 8 km, Annenheim – Tarvisio 39 km.

 

CENA SKIPASŮ zde: https://www.gerlitzen.com/preise/mehrtageskarten/

 

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka

Rakousko - Gerlitzen

Apartmány K+M+B

Apartmány K+M+B **+

08.01 - 15.01.2023, 8 dní

Bez stravy, Vlastní

Cena od: 16 190 Kč

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...