Dovolená v Itálii, dovolená v Chorvatsku, dovolená ve Francii, lyžování v Rakousku s ryze českou cestovní kanceláří


 

 

 

Matrei - Kals a Grossglockner

  

Grossglockner Resort KALS – MATREI in Osttirol

Spolková země: Tyrolsko (Východní)

Nadmořská výška: 980–2.621 m

Sjezdovky: 42 km / lehké 8,5 km, střední 22,5 km, těžké 6 km, free ride 5 km

Běžkařské tratě: 34 km Kals, 21 km Virgen, 25 km Prägraten

Vzdálenosti z ČR: Praha 580 km, Brno 580 km

 

Klid, rodinná atmosféra, sněhová jistota a především nepřeplněné lyžařské areály bez front a stresu – to najdete v Matrei a okolí, v lyžařské oblasti ve Východním Tyrolsku. Areály Matrei a Kals byly nedávno propojeny. Vznikl tak nádherný areál s více jak 110 km sjezdovek s názvem Grossglockner Natur-Arena Kals-Matrei. Zároveň se ocitnete v romantické, přírodně nejkrásnější a nejbohatší alpské oblasti. To vše umocňují okolní třítisícovky, mezi nimi nejvyšší rakouské vrcholy Grossglockner (3.798 m) a Grossvenediger (3.674 m). Právě s nejvyšší horou Rakouska bylo středisko nově propojeno.

Hlavním městem celého regionu a srdcem lyžařské oblasti Goldried je Matrei in Osttirol. Sjezdovky jsou z 90% zasněžovány. Pro rodiny s dětmi jsou přítomny cvičné louky. Je to též „eldorádo“ pro alpinisty, které nabízí mnoho úžasných vysokohorských túr i volných terénů, doporučujeme však horského vůdce. Pro milovníky extrémů je přímo v Aréně 12 km dlouhý sjezd z „Cima Ross“ s převýšením 1.400 m. Výhodou spojení s Kalsem je též severní expozice zdejších svahů a tím výrazně zlepšené možnosti jarního lyžování.

Doporučujeme také návštěvu nedalekého střediska Brunnalm – St. Jakob in Defereggental s nádhernými rodinnými i sportovními terény s minimem lyžařů na sjezdovkách.

Další: snowboard, sáňkařské dráhy, dětské parky, horské túry, běžky (Kals, Matrei, Virgen, Prägraten), výlety na sněžnicích nebo na saních tažených koňmi, výlety s pochodněmi, paragliding. Největší atrakcí na Grossglockneru je Orlí hnízdo„Adlerlounge" (2.500 m), otevřené v r. 2009 – designová stavba hostící hotel s barem a restaurací a navíc s nádherným výhledem.

V oblasti platí skipas SKI HIT, který využijete v Matrei, Kals, St. Jakob in Defereggental, Sillian, na ledovci Mölltal a v Ankogelu v Korutanech. Nebo pak rozšířený skipas i do nedaleké oblasti Heiligenblut na svazích nejvyšší rakouské hory Grossglockneru (3.798 m).

Orientační vzdálenosti: Matrei – Kals 20 km, Matrei – Defereggental 28 km, Matrei – Heiligenblut 65 km, Flattach (Mölltall) 68 km, Matrei – Kitzbühel 65 km.

 

CENA SKIPASŮ zde: http://www.gg-resort.at/preise/mehrtageskarten-ski-hit/#.WCGhzMnItyU

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...